Aukce spojuje radost z umění s dobrým pocitem

K podzimu neodmyslitelně patří dobročinná aukce pro Cestu domů. Její 13. ročník už začal online aukcí, která vynesla 819 900 Kč. Vyvrcholením bude sálová aukce v hotelu Hilton Prague, která nabídne 108 děl od etablovaných i začínajících umělců.

Kdy?
4. 11. 2024 19:00

Díla vybírá v ateliérech umělců kurátorka Michaela Štěpánová. Sestavuje je z maleb, akvarelů, kreseb, grafik, fotografií a také designových předmětů. „Snažím se vybírat díla zajímavá nejen tvorbou umělce, ale i jeho osobností, a zajímavá i investičně. Dražitelé se můžou těšit na tvorbu uznávaných českých umělců i těch začínajících, kteří se mohou stát významnou osobností v budoucnu,“ popisuje kurátorka.

katalog sálové aukce

Aukční večer se uskuteční v pondělí 4. listopadu v hotelu Hilton Prague a provedou jím Ondřej Cihlář a Karolína Drábková. Všech dražených 108 uměleckých děl bude vystaveno v místě konání od 16 hodin, kdy se otevřou i registrace dražitelů. Od 17.30 proběhne komentovaná prohlídka s kurátorkou aukce. Možná bude i dražba po telefonu nebo na základě plné moci. Katalog sálové aukce bude zpřístupněn i na platformě Livebid a díla bude možné dražit také prostřednictvím této platformy.

„Aukce představuje možnost, jak si udělat radost kvalitním uměním, které bude vás nebo někoho dalšího těšit doma. A kdykoliv se na něj podíváte, připomene vám, že jste nemysleli jen na sebe. Že to byl i dar druhým formou podpory domácího hospice Cesta domů,“ vyzdvihuje Michaela Štěpánová.

I 13. ročník si organizuje Cesta domů sama. Neúčtuje žádnou provizi z ceny děl, všechna dražená díla darovali sami umělci nebo od správci jejich odkazu. Vydražitelé obdrží potvrzení pro daňové účely.

více o aukci

Aukce velkou měrou přispívá k možnosti rozhodovat se v péči o pacienty svobodně, vycházet z dlouhodobých zkušeností, s jediným cílem, a to umožnit jim a jejich rodinám strávit poslední společně chvíle co nejlépe a podle jejich přání. Srdečně zveme k účasti.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů