Zveme vás na webinář určený sociálním pracovníkům, zdravotním sestrám a dalším odborníkům, kteří se během své praxe setkávají s perinatální ztrátou.
Webinář představí pracovnice Centra provázení ze dvou pražských porodnic a jejich nabídku podpory rodičům po narození dítěte se závažnou diagnózou. V prezentacích a kazuistikách se dozvíte, co rodiče mohou od služby Centra provázení dostat, když zjistí, že jejich miminko má natolik závažné zdravotní komplikace, že musí být převezeno na jednotku intenzivní péče a prognóza jeho života je nejistá.
Mgr. Věra Vodičková na 1. lékařské fakultě UK vystudovala obor nutriční specialista a jako výživový terapeut a koordinátor paliativní péče pracovala v domově pro seniory Sue Ryder. Nyní působí jako poradenská pracovnice v Centru provázení na Gynekologicko–porodnické klinice VFN v Praze, kde rodinám poskytuje komplexní psychosociální podporu v obtížné životní situaci (předčasný porod, sdělení závažné diagnózy, traumatizující událost apod.).
Mgr. Tereza "Tea" Vísnerová vystudovala psychologii a speciální pedagogiku a od začátku své profesní kariéry pracuje s rodinami dětí se zdravotními komplikacemi. Pracovala jako terénní poradkyně rané péče a krizová interventka na krizové lince. V současnosti provází rodiny dětí hospitalizovaných na neonatologické jednotce intenzivní péče v Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze 4 – Podolí. Nabízí krizovou intervenci a psychosociální podporu přímo v nemocnici ihned po zjištění závažné zprávy.
Termín: 17. 2. 2022, 16–18:00
Přednášející: Mgr. Věra Vodičková a Mgr. Tereza "Tea" Vísnerová
Kapacita: neomezená
Cena: Díky podpoře nadačního fondu Abakus a Magistrátu hlavního města Prahy je účast možná zdarma.
Cyklus přednášek o roli odborníků u perinatálních ztrát vznikl v roce 2020, kdy jsme v Cestě domů začali zkoumat, jak by mohl vypadat multidisciplinární tým u perinatální ztráty. Zajímalo nás, jakou roli mají jednotlivé profese u perinatální ztráty a jaké mají kompetence.
Začali jsme se vzdělávat interní přednáškou a na základě zájmu projeveného odbornou veřejností i s ohledem na současnou situaci omezující osobní setkání jsme otevřeli podobné akce i odborné veřejnosti v podobě webinářů, abychom dali možnost zapojit se do diskuse většímu množství odborníků.
Chceme tak společně hledat větší porozumění tomu, jak se mohou jednotlivé profese zapojit do péče o rodinu při perinatální ztrátě, jak na sebe jejich péče navazuje a jak spolu mohou spolupracovat.
Upozornění
Cesta domů na webinářích sdílí prostor k otevřené diskuzi odborníků s veřejností. Názory zde představené jsou osobními názory mluvčích a nevyjadřují stanovisko Cesty domů.