Termín pro každou třídu a školu domlouváme individuálně, viz přihláška.
Chcete dostávat informace o akcích
ve Vzdělávacím centru Cesta domů?
Archiv newsletterů vzdělávní
Zážitkový workshop pro děti je plný povídání i zkoušení na vlastní kůži. Děti se dozví, co je a jak funguje domácí hospic, s jakými otázkami se lidé obracejí na poradnu Cesty domů i jak mohou ony samy pomoci, když rodina pečuje o své blízké. Vyzkouší si, jak fungují pomůcky jako je polohovací lůžko, vozík, chodítko, WC židle a další.
Je dobré, když se o konci života bavíme s dětmi preventivně, před tím, než se něco stane. Děti jsou zvídavé a mají spoustu otázek.
Kolik let bylo nejstaršímu člověku, o kterého jste se starali? A kolik nejmladšímu? Kde tady pro ty lidi vaříte?
Workshopem provází zaměstnanci odlehčovacích služeb a poradny Cesty domů. Je vhodný pro děti od 1. do 5. třídy. Součástí akce je exkurze o Cestě domů.
Už tady v tom domě někdo umřel? Proč se lidi ptají, jak něco říct dětem? Oni jim to nechtějí říct?
Workshop je zdarma díky finanční podpoře od Alza.cz. Děkujeme.
Doporučená literatura
- Špinková Martina: Kocouře, ty se máš
- Martina Špinková: Anna a Anička
- Masoud Malekyari, Roser Matas Nadal: Ruce pryč od Koloběhu života
- Publicisticky laděný sešit s názvem Je smrt školou povinná...?! obsahuje rozhovory a články o tom, jak se na situace spojené s úmrtím ve škole připravit, jaké jsou zkušenosti pedagogů nebo třeba oddílových vedoucích či rodičů, co doporučují psychologové, jak využívat preventivní programy, na koho se obrátit v krizové situaci nebo jak přistupovat k dítěti se závažnou nemocí. V sešitu najdete také zkušenosti pedagogů i rodičů i potřebné kontakty.
- Pro pedagogy doporučujeme publikaci Slon u tabule. Autorky publikace Martina Špinková a Eliška Mlynáriková ji sestavily na základě svých zkušeností z besed s dětmi ve školách a knihovnách a radí v ní pedagogům, jak s dětmi téma umírání, smrti a zármutku otevírat. Publikaci si můžete stáhnout zdarma v sekci podpůrných materiálů.