Pro děti a jejich rodiče máme především celou řadu publikací, které jim mohou pomoci vypořádat se s umíráním a smrtí někoho blízkého.
Vzdělávací akce
Publikace
Metodická podpora
Všem, kdo chtějí nebo potřebují vést debatu o smrti a umírání s dětmi a mladými lidmi, nabízíme metodiky vycházející z publikací nakladatelství Cesta domů a našich lektorských zkušeností.
Metodiky (vzorové hodiny) jsou určené pro různé věkové skupiny dětí, jsou určeny pro školy a pro knihovny, ale nejen pro ně. Metodiky je možné si stáhnout a handouty si lze pro práci v hodině upravit.
Je smrt školou povinná?
Cesta domů nechala v roce v roce 2021 zpracovat reprezentativní výzkum veřejného mínění o tématu smrti a umírání na českých základních školách s názvem Je smrt školou povinná?
Hlavním zjištěním u rodičů i učitelů je, že o smrti by se ve školách mluvit mělo. Konec života nemá být pro děti tabu. Učitelé i rodiče se shodli, že téma smrti a umírání k dětem a škole patří.
Elearning
Získat nové poznatky o umírání a smrti, případně si rozšířit obzor v tématu můžete s využitím našeho Kurzu pro veřejnost. V jeho rámci nabízíme i samostatné kapitoly věnované truchlení dětí a mladých lidí.
Vybrané mediální výstupy
Martina Špinková v podcastu Meandry dětské literatury v únoru 2022 mluvila o knihách nejen pro děti, které vydává nakladatelství Cesta domů.
O dětských představách o smrti a konečnosti a o tom, proč je toto téma důležité a jak o něm mluvit, hovořili v článku portálu Proženy.cz v listopadu 2021 Jindřiška Prokopová a Pavel Duba z podpůrného týmu Cesty domů.
Tématu komunikace s dětmi o smrti a konečnosti a výsledkům výzkumu Je smrt školou povinná? se věnuje článek a příspěvek ve vysílání Českého rozhlasu z konce října 2021.
V rozhovoru na CNN Prima NEWS hovořila v květnu 2021 lékařka Katarína Vlčková o své práci v Cestě domů, paliativní péči i plánech na rozvoj dětské paliativní péče v ČR.