V poradně nabízíme podporu a pomoc rodičům, kterým zemřelo miminko v jakékoliv fázi těhotenství, při nebo krátce po porodu. Může se stát, že po delším čase od ztráty rodiče přestanou nacházet ve svém nejbližším okolí potřebnou podporu a mohou zažívat pocity osamělosti a izolovanosti. Nabízíme proto prostor pro pravidelné setkávání rodičů po ztrátě miminka.
Setkávání můžete využít pro sdílení nebo naslouchání příběhům dalších rodičů, kteří prošli stejnou nebo podobnou situací jako vy. Skupina je otevřená, je možné připojit se jen jednou nebo se účastnit pravidelně. Můžete přijít oba nebo jen jeden.
Skupina nenahrazuje akutní pomoc v krátkém čase po ztrátě, proto na setkání zveme rodiče nejdříve 3 měsíce od ztráty miminka. Pro okamžitou podporu nebo v nadcházejících týdnech po ztrátě nabízíme individuální formu pozůstalostní podpory.
Termíny
- 20. listopadu 2024 v čase 17:30–19:30
- 18. prosince 2024 v čase 17:30–19:30
Praktické informace
Setkání trvá 2 hodiny, scházíme se v počtu 3–8 účastníků, účast na skupině je bezplatná. Setkání se uskuteční, pokud se přihlásí alespoň tři rodiče. Pokud se rozhodnete setkání zúčastnit, je potřeba se předem přihlásit na e-mail: perinatalni.provazeni@cestadomu.cz nebo na tel. číslech poradny 725 245 576, 775 166 863.
Scházíme se v prostorách Vzdělávacího centra Cesta domů na adrese: Heleny Kočvarové 1, Praha 4 Michle.
Mgr. Eliška Hronešová
Vystudovala sociální pedagogiku na Husitské teologické fakultě UK (bakalářské studium) a navazující magisterské studium na Fakultě humanitních studií Univerzity Tomáše Bati. Pracovala v nízkoprahovém klubu pro děti a mládež a několik let v neziskovém sektoru s lidmi se zkušeností s duševním onemocněním. Absolvovala základní a navazující kurz krizové intervence, kurz efektivní rozhovor a motivační intervence a kurzy zaměřené na podporu při perinatální ztrátě. V Cestě domů pracuje od roku 2021.
Mgr. Olga Stránská
Vystudovala sociální práci a sociální politiku na ETF UK a navazující studium na FSS MU. Absolvovala výcvik v komplexní krizové intervenci, dále kurzy zaměřené na různé přístupy v práci s umírajícími, na podporu jejich blízkých a v práci s pozůstalými. V roce 2020 nastoupila do 5,5 letého psychoterapeutického výcviku v logoterapii a existenciální analýze ve společnosti IPPIAPP. V minulosti se zaměřovala na práci s lidmi bez přístřeší, kterým pomáhala s jejich integrací do společnosti a návratem na pracovní trh. V Poradně Cesty domů působí od roku 2010.